تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

نشست خبری شهردار و شورای اسلامی شهر مهدیشهر برگزار شد

سومین نشست خبری شورای اسلامی شهر مهدیشهر در سال جاری با حضور اعضاء شورای شهر و شهردار مهدیشهر وجمعی از اصحاب رسانه های مکتوب و مجازی در محل شورای شهر مهدیشهر برگزار گردید.

علی عبدالحسینی رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر در ابتدای این جلسه ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه های خبری و تقدیر از آنان وفات حضرت معصومه (س) را تسلیت و ولادت امام حسن عسکری را و دهه فجر را تبریک گفتند همچنین اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم را از جانب شورای شهر مهدیشهر محکوم کردند.

در ادامه عبدالحسینی  خواستار بررسی مسائل و مشکلات شهری در یک فضای آرام و دوستانه شد و افزود این حق طبیعی مردم است که درباره مسائل و مشکلات شهر و عملکرد مسئولین شهر خود اطلاعات داشته باشند و این اطلاع رسانی وظیفه اصحاب رسانه می باشد. و رسانه ها و شورای شهر همگی وظیفه دارند مطالبات مردم را از مسئولین پیگیری کنند.

در این جلسه دیگر اعضای شورا آقایان کسائیان شاهمیری خداداد و طاهرد کرد نیز در خصوص مسائل شهری ایراد سخن پرداختند.

شاهمیری با بیان اینکه ما به اطاق فکر اعتقاد داریم  از شهروندان صاحب نظر و صاحب فکر در خواست می نماییم  نظرات و پیشنهادات خود را به شورا ارائه دهند ، و به همین منظور در شورا هم اکنون سه کمیسیون تخصصی تشکیل شده و در حال فعالیت است. و از خبرنگاران دعوت خواهیم کرد در جلسات شورا حضور به هم رسانند تا از نقطه نظرات این عزیزان هم استفاده کنیم.لازم به ذکر است که حضور مردم و شهروندان در جلسات شورا به عنوان مستمع با هماهنگی رئیس شورا بلامانع است و این عین قانون است.

کسائیان با اشاره به مشکلات شهر گفت: شهرداری مهدیشهر دارای مشکلات اساسی در زمینه زمین شهری و واگذاریهایی که در گذشته صورت گرفته و عدم دریافت زمین های معوض از سوی سازمانهای مربوطه می باشد که باید با برنامه ریزی مدون و تعامل با سازمانها نسبت به ساماندهی آنها اقدام نماییم  تا در آینده موجب بروز مشکلات عمرانی و خدماتی نباشیم . وی در پایان بااشاره به لزوم اطلاع رسانی مناسب به مردم در خصوص مشکلات وموانع تاکید کردند .

خداداد عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرمی نیز بر تعامل سازنده مطبوعات و رسانه ها با شورای اسلامی و شهرداری تاکید کرد.

طاهرکر نیزبر لزوم توسعه فضاهای سبز شهری، توجه به زیرساخت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری گردشگری در سال 94 اشاره نمودند و ابراز امیدواری کردندبه برکت این همفکری و هم‌اندیشی میان اعضای شورای شهر و کارشناسان شاهد حرکت‌های اثربخشی در مدیریت شهری باشیم.

شیردل عرب شهردار مهدیشهر در این جلسه گزارشی از عملکرد شهرداری مهدیشهر و همچنین برنامه های شهرداری به مناسبت ایام الله دهه فجر، از جمله راه اندازی و اکران فیلم در سینمافجر، نصب پرچم بزرگ ایران در ورودی شهر، افتاح پارک شقایق همزمان با اجلاسیه شهدای شهرستان و …

عرب گفت: ذات شهرداری کار است و خدمات رسانی برای شهر و شهروندان و در مقابل ،ذات خبرنگار هم اطلاع رسانی عملکرد شهرداری به مردم و انعکاس مشکلات شهروندان به شهرداری می باشد و در این میان بسته به تلاش شما خبرنگاران دارد تا نقاط ضعف و انتقادات را در جهت رفع آن به شهرداری اطلاع رسانی کنید و در حقیقت شما چشم و گوش مردم هستید.

در ادامه خبرنگاران حوزه های خبری به طرح سوالات خود پرداختند که مهمترین پرسش و پاسخ های مطرح شده بدین صورت می باشد:

مسائل حوزه فرهنگی و ورود شهرداری – استخر نیمه کاره دانش آموزی- تعاملات شورا با ادارت و نهادها- مدیریت دانشگاه ازاد- ساماندهی آرامستانها- برنامه های شهرداری در ایام عید نوروز- طرح جامع پارک آبشار- تحقق بودجه سال های 92 و93- تخفیف عوارض خودرو-نوسازی-اصناف- در خصوص حقوق پرسنل شهرداری- در خصوص بدهی های شهرداری

که اعضای شورا و شهردار مهدیشهر طی جلسه 4 ساعته به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند

در ادامه رئیس شورا ضمن تقدیر و تشکر از خبرنگاران نوید احداث پارک بانوان در مهدیشهر و همچنین خبرهای خوبی در آینده در زمینه فعال شدن ساخت و ساز و ایجاد ارزش افزوده در زمین و مسکن را دادند.

20150131_184408 20150131_183842 20150131_183920

دیدگاهتان را بنویسید