تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

جاذبه های گردشگری

غار دربند مهدیشهر

غار دربند مهدیشهر با 140 میلیون سال عمر دومین غار آهکی بزرگ در ایران است این غار در فاصله دو کیلومتری شمال غربی شهر مهدیشهر و در قسمت میانی رشته کوهی البرز قرار گرفته و دهانه غار در کمرکنش کوه زیبا و برافراشته ای در دره سرسبز دربند مهدیشهر جای گشوده است. شهرداری مهدیشهر در سالهای اخیر اجرای سیستم تامین روشنایی و احداث امکان دسترسی آسان به غار و تماشای مناظر شگفت انگیز را مهیا نموده است. پس از عبور از دهانه دالانی به طول 24 و عرض 3 متر که در انتها ارتفاع آن کاهش می باد به تالابی میرسیم بیضی شکل به طول 91 متر و عرض 36 متر که بلندترین نقطه سقف آن به 20 متر میرسد ستون آهکی با نظم و آرامش خاصی با دیواره های مواج یادآور شمع های بزرگ در حال سوختن است که در تمام گوشه و کنار غار پراکنده است. ستون های بزرگ اسیتلاکتینت و استلاگمیت و دیواره های آهکی و گل کلمی و خرده سنگ های آهکی با اشیکال مدورو منظم فراوان در طرح های مختلف کوچک و بزرگ هر بیننده را متحیر و ساعت ها غرق در تماشا و تفکر میکند. قطر ستون های آهکی استلاگمیتی متفاوت است. بعضی از آنها به 3 متر میرسد و ارتفاع آن نیز متغیر است. بلندترین آنها به 15 متر میرسد. در بخش انتهای غار ، حوضچه ای است با 12 متر وسعت که عمق زیادی ندارد آثار بدست آمده از این غار متعلق به قرن پنجم هجری و مستندترین آنها سکه طلایی است با خط کوفی به اواخر سلجوقیان و اوایل حمله مغول می باشد.

چشمه گل رودبار

چشمه گل رودبار در چند کیلومتری جنوب غربی شهر مهدیشهرواقع شده است. که یکی از منابع مهم آب استان سمنان به حساب می آید. گل رودبار در ارتفاع تقریبی 1545 متر از سطح دریا سرچشمه گرفته و در جهت جنوب سرازیر می شود و پس از طی مسافتی در حدود 14 کیلومتر و عبور از درجزین به آبپخش (مقسم) می رسد و از آنجا برای استفاده در شهرستان سمنان تقسیم می شود.

آب معدنی لیتو

بالاتر از میدان ولایت در منطقه لیتو آب سرد معدنی می جوشد که برای امراض جلدی و کلیوی بسیار مفید می باشد.

چشمه آبگرم

در میان کوهسارهای جنوب غربی مهدیشهر آبگرم قرار دارد در این محل آبهای معدنی فراوانی وجود دارد که به مرور زمان به صورت استخرهای متعدد درآمده است که  این آبگرم برای مداوای بیماری های جلدی بسیار مفید می باشد و سالیانه هزاران نفر از شهرهای کشور جهت درمان بیماریهای خود به این منطقه مسافرت میکنند.

موزه عشایر ایل سنگسر

موزه عشایر ایل سنگسر در سال 1387 به همت فرهنگ دوستان و علاقه مندان و با مشارکت و همکاری شورای اسلامی و شهرداری مهدیشهر افتتاح گردید. آثار به نمایش درآمده در این موزه را ابزار وسایل زندگی ، صنعت و صنایع دستی ایل سنگسر تشکیل می دهد آثار موزه در بخشهای مختلف هر یک گوشه ای از زندگی مردم منطقه را نشان می دهد.

هتل سنگسر

هتل سنگسر از بناهایی با معماری مدرن شهرستان مهدیشهر می باشد. این ساختمان مجلل بر روی تپه های منتهی بر کوه های شمال غربی مهدیشهر بنا شده و نمایی بسیار مناسبی به این شهر داده است. پایه گذاری این ساختمان در سال 1352 خورشیدی بوده و در سال 1357 خورشیدی به پایان رسید و هم اکنون به عنوان هتل از آن بهره برداری میگردد. هتل سنگسر در فضایی به مساحت 25000 متر مربع به صورت دو ساختمان مجزا ساخته شده است که ساختمان شماره 1 آن دارای دو سالن پذیرایی و 11 سوئیت و اتاق می باشد و ساختمان شماره 2 آن در دو طبقه برای برگزاری مراسمات حج و عروسی استفاده میگردد.

هتل چهار ستاره دربند مهدیشهر

این هتل زیبا در منطقه دربند و پائین تر از غار تاریخی دربند و با چهار هزار متر مربع زیر بنا و دارای دو سوئیت و ۲۲ اتاق و مجهز به سونا ، جکوزی و نیز سالن پذیرایی به ظرفیت هر سالن ۴۰۰ نفر ، رستوران ، سالن آمفی تئاتر و هزینه ای بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث گردیده است.

رابند مهدیشهر

در جنوب شرقی مهدیشهر منطقه بکر با فضای سرسبز با آبشار طبیعی قرار دارد که آب از ارتفاع حدود 6 متری به سمت پایین می ریزد که منظره زیبا و دیدنی را ایجاد نموده است.

پارک آبشار مهدیشهر

چشم انداز زیبای پارک و صدای ریزش قطرات آب از صخره ها ، آنجا را به محیطی مصفا و دل انگیز تبدیل نموده که چشم هر بیننده را خیره می کند. پارک آبشار مهدیشهر در پایین دست میدان شهداء این شهر قرار دارد و مساحت آن بیش از 6 هکتار است. این پارک به همت شهرداری مهدیشهر در طول مدت یکسال اخیر احداث شده که شامل استخر( مجهز به 5 عدد قایق جهت قایق سواری) ، آبشار مصنوعی ، سینما روباز ، آلاچیق ، قهوه خانه سنتی ، تندیس حیات وحش ، احداث پله جهت دسترسی به بالای کوه و احداث جاده سلامت ، بخش سوارکاری با کالسکه، برج های نوری ، پروژکتور و … میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید