تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

بررسی اهم مسائل آموزشی و پرورشی مهدیشهر در دیدار با مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان سمنان

شورای اسلامی شهر مهدیشهر – اعضای شورای اسلامی شهر مهدیشهر صبح دیروز با محمد رضا جهان مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر نمایندگان مردم مهدیشهر در پارلمان شهری در دیدار روز گذشته خود در باره اهم مسائل آموزش و پرورش مهدیشهر از جمله ضرورت جذب نیروهای بومی، توانمند سازی معلمین، ارزشیابی فرهنگیان، لزوم بازسازی مدارس فرسوده و تخریبی مهدیشهر، ضرورت تکمیل پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر و مشکلات مربوط به مدرسه پسرانه غیر انتفاعی این شهر گفتگو و خواستار اقدام بایسته در خصوص حل معضلات مورد نظر شدند.

محمدرضا جهان مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان سمنان در این دیدار ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر مهدیشهر ، با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی آموزش و پرورش استان گفت: چنانچه تخصیص اعتبارات پروژه ها با همین روند فعلی ادامه یابد، تکمیل و بهره برداری پروژه های فعلی آموزش و پرورش استان، به 30 سال زمان نیازمند است، حتی اگر پروژه ای به آنها اضافه نشود.

جهان نقش شوراها را در حل مشکلات آموزش و پرورش شهرها بسیار برجسته خواند و افزود: شوراها باید سامان دهی و کیفیت بخشی به آموزش و پرورش را به عهده بگیرند و با تعامل مثبت با مدیران این حوزه ، مشکلات موجود را مرتفع کنند.

وی جذب خیرین برای بازسازی مدارس تخریبی را ضروری خواندو گفت: سال گذشته 3 میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه ساز استان تامین شده است، درحالی اعتبارات دولتی این بخش، یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده است.

محمدرضا جهان از سیاست آموزش و پرورش در چگونگی تکمیل پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی محدود (زیر30درصد) نظیر پروژه استخر شنای دانش آموزی خبر داد و راهکارهای لازم در این مورد را برشمرد.

در پایان این دیدار اعضای شورای شهر از مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان برای حضور در مهدیشهر به منظور دیدار یک روزه و بررسی دقیق معضلات آموزشی و پرورشی شهر دعوت کردند که مورد استقبال وی قرار گرفت.

20140208_114042

منتشرشده در: ۲۱ بهمن / ۱۳۹۲- ۰۹:۲۵

دیدگاهتان را بنویسید