تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

شوراهای محله در مهدیشهر تشکیل میگردد

🔹در دومین جلسه شورای اسلامی شهر مهدیشهر، اساسنامه شوراهای محله مصوب شد ومقررگردید اقدامات لازم جهت تاسیس شوراهای محله در۱۰ محله شهرانجام شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مهدیشهر ، شورای شهر به منظور حل مشکلات مختلف شهری و بهره گیری از دیدگاه های مردم و استفاده از مشارکت آنها طبق ماده ۷۱ اساسنامه شوراهای اسلامی شهر، اقدام به تاسیس شورای محله در مهدیشهر می نماید.

وظایف شورای محله🔻
شورای محله انجمنی غیردولتی، غیرسیاسی، داوطلبانه ، مشارکتی و خودگردان است. شرایط کسانی که عضو شورای محلات می شوند داشتن حداقل ۲۵ سال سن، داشتن حداقل سواد خواندن و نوشتن، نداشتن سوء سابقه کیفری، سکونت در محله مورد نظر به مدت حداقل شش ماه است. همچنین تعداد اعضای اصلی و علی البدل شورای محله شامل ۳ نفر عضو اصلی و ۱ نفر علی البدل است.
همچنین وظایف اعضا شناسایی مشکلات، ارائه طرح و پیشنهاد و تلاش برای ایجاد محیطی سالم از نظر زیست محیطی ، تهیه طرح و پیشنهاد در زمینه ایجاد نشانه‌ها و یادمانهای شهری و پیشنهاد نامگذاری معابر، میادین، خیابانها و کوچه‌ها ، ارائه طرح و پیشنهاد در جهت فراهم آوردن امکانات، گذران اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و گسترش مراکز تفریحی، ورزشی و هنری با هماهنگی شورا، همکاری با شورای اسلامی شهر برای برقراری آرامش و امنیت شهری و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و زمینه‌های جرم‌خیز، بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسائیهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، اقتصادی، رفاهی و عمرانی محله و … است.

🔹روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مهدیشهر
@mahdishahr_civilization

دیدگاهتان را بنویسید