تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

مروری بر تحرکات اخیر در تقسیمات کشوری

۱

خبرگزاری فارس- شنبه ۹۴/۵/۳ ساعت ۱۰:۴۱۲۱۲۱۲۵۶۵

۰۱

نماینده مردم سمنان و مهدی‌شهر در مجلس:
شهرستان شدن شهمیرزاد را با تمام ظرفیت در مجلس دنبال می‌کنم

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس گفت: شهرستان شدن شهمیرزاد را با تمام ظرفیت در مجلس دنبال می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهمیرزاد، پیش از ظهر امروز جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهمیرزاد با حضور علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس، اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از معتمدان شهر شهمیرزاد برگزار شد و خسروی به‌ عنوان نماینده مردم در مجلس به سئوالات مطرح‌ شده از سوی مردم شهمیرزاد پاسخ داد.

وی در خصوص تقسیمات کشوری و شهرستان شدن شهمیرزاد که با داشتن مردمی همیشه در صحنه و با اهدای ۸۴ شهید در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور داشته است و با تصویب هیئت دولت به شهرستان ارتقاء یافته اما هیچ‌گاه اعلام رسمی نشده، در پاسخ به سئوال و خواسته مردم که خواهان رعایت عدالت در اجرای مصوبه تقسیمات کشوری و شهرستان شدن شهمیرزاد بودند، اظهار کرد: در مجلس با تمام ظرفیت دنبال‌کننده این موضوع هستیم.

خسروی افزود: وزارت کشور در بحث تقسیمات کشوری به دنبال اقدام جدیدی بوده تا تقسیمات کشوری را بر مبنای لایحه جدیدی که دولت مصوب کرده است، تغییر دهد؛ این در حالی است که ابتدا باید قوانین قبلی در این خصوص اجرا شده تا قانون جدید به مرحله اجرا برسد.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس گفت: روند پیگیری این موضوع به این ترتیب است که وزیر کشور در صحن مجلس با حضور هیئت رئیسه و نایب رئیس باید جواب قانع‌کننده‌ای ارائه کند تا صورتجلسه شود.

خسروی با بیان اینکه لایحه جدید را نمی‌توان موکول به قانون جدید کرد، افزود: تأمین امکانات شهر شهمیرزاد که آن را به‌ عنوان شهر ویژه گردشگری پذیرفته‌ایم نباید به آینده موکول شود؛ بلکه در حال حاضر باید زیرساخت‌های موردنیاز این شهر توریستی تأمین و مشکلات آن رفع شود.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس در خصوص مشکل اصناف شهمیرزاد خاطر نشان کرد: در جلساتی با حضور وزیر تصمیماتی در خصوص رفع این مشکل اتخاذ شده است.

وی در خصوص مشکل آموزش و پرورش در شهمیرزاد گفت: در این زمینه به دنبال راهکارهای مناسب برای رفع معضلات موجود هستیم و امیدواریم با راه‌اندازی کارخانه آریاترانسفو بخشی از مشکلات شهمیرزاد در این حوزه حل و فصل شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940503000343


۲

۲۱۲۱۰۰۰۰۰۰خبرگزاری تسنیم – شنبه ۹۴/۵/۳ ساعت ۲۰:۲۸

۰۲

نماینده مردم سمنان در مجلس:درباره موضوع ارتقای بخش شهمیرزاد همه باید تابع قانون باشند

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: درباره موضوع ارتقای بخش شهمیرزاد به شهر، همانگونه که در این جلسه نیز به روشنی صحبت شده است، همه باید تابع قانون بوده و فصل‌الخطاب همه باید قانون باشد.

وی افزود: موضوعی که در این نشست از سوی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه مطرح شده بود؛ بحث ارتقای فولادمحله به شهر بوده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه تصریح کرد: در این نشست مطرح شد که موضوع شهر شدن فولادمحله با توجه به شرایط این روستا، با استفاده از همه ظرفیت‌ها در مجلس پیگیری می‌شود.

خسروی خاطرنشان کرد: این موضوع (شهر شدن فولادمحله) هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی درحال پیگیری است و طرح سوال از وزیر کشور برای همین منظور نیز در جریان است.

وی تصریح کرد: با توجه به عدم حضور وزیر کشور در جلسه کمیسیون، طرح سوال از وی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی آمده و رحمانی فضلی باید در صحن علنی مجلی پاسخگوی این سؤال باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مواضع من به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه کاملاً واضح و روشن است و نیازی به تفسیر و تحریف ندارد و موضوع ارتقای روستای فولادمحله به شهر را در مجلس پیگیری می‌کنم.

خسروی تصریح کرد: درباره موضوع ارتقای بخش شهمیرزاد به شهر، همانگونه که در این جلسه نیز به روشنی صحبت شده است؛ همه باید تابع قانون بوده و فصل‌الخطاب همه باید قانون باشد.

وی با اشاره به در جریان بودن اصلاح قانون تقسیمات کشوری خاطرنشان کرد: دولت در این مورد و همه موارد مشابه ملزم به اجرای قانون بوده و همانگونه که بارها و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌ام؛ این موضوع هیچ ارتباطی به نماینده مجلس ندارد و نماینده مجلس نیز در این موارد تابع محض قانون است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در نشست یاد شده این موضوع مطرح شد که چرا باید عدم ارائه خدمات مطلوب به شهروندان یک منطقه سبب شود که آنان این کمبود خدمات را در ارتقابه شهرستان دنبال کنند؟

خسروی افزود: درصورت ارائه امکانات مورد نیاز مردم در یک منطقه، دیگر مردم نیاز به ارتقا را احساس نمی‌کنند و این مهم موضوعی است که باید در کشور دنبال شود.

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/809526


۳
وبسایت رسمی مهندس خسروی – یکشنبه ۹۴/۵/۴
۰۳
تکذیبیه خبر
http://www.khosravee.ir/%D8%AE%D8%A8%D8%B1-/2794-nbsp-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8%DB%8C%D9%87/

۴
۲۱۲۱۲۵۶۵خبرگزاری فارس- شنبه ۹۴/۵/۳ ساعت ۱۰:۴۱
۰۴
فارس بررسی می‌کند
شهرستان شدن شهمیرزاد؛ از تکذیب تا تطهیر

شهرستان شدن شهمیرزاد که مدت‌هاست نقل محافل خبری و سیاسی شده، واکنش‌های مختلفی را له یا علیه این مصوبه که در دولت قبل به تصویب رسید و مجلس آن را مغایر قانون دانست، به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، شهرستان شدن شهمیرزاد در دمدمه‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی بار دیگر از سوی برخی چهره‌ها و در محافل عمومی و خصوصی مطرح می‌شود و البته دولت هنوز واکنش قاطع و رسمی در ارتباط با لغو یا ابلاغ این مصوبه انجام نداده است.

در همین ارتباط، نماینده مردم شهرستان‌های مهدی‌شهر، سمنان و سرخه در مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور شماری از مسئولان شهری در شهمیرزاد به پرسش دبیر جلسه در این خصوص پاسخ داد و خبرگزاری فارس استان سمنان نیز آن را در «این لینک» منتشر کرد.

محتوای این نشست که فقط خبرنگاران خبرگزاری‌های تسنیم و فارس در شهمیرزاد در آن حضور داشتند، تنها در خبرگزاری فارس نشر یافت و به‌سرعت ده‌ها سایت دیگر نیز آن را بازتاب دادند.

اما اندکی طول نکشید که خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگویی با نماینده مردم شهرستان‌های مهدی‌شهر، سمنان و سرخه در مجلس شورای اسلامی، خبر فارس را در «این لینک» تکذیب کرد و امروز نیز مکتوبه دفتر علیرضا خسروی برای فارس ارسال شد که بنا به رسالت رسانه‌ای عیناً تقدیم حضور می‌شود:

توضیحات خبرگزاری فارس استان سمنان:

خبرگزاری فارس استان سمنان با قدردانی از همه مخاطبان و مسئولان محترمی که اخبار این رسانه پویا و فراگیر را در استان سمنان دنبال می‌کنند، لازم می‌داند مواردی را در ارتباط با مکتوبه ارسالی از سوی نماینده محترم مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ارائه کند که مرور آن خالی از لطف نخواهد بود و قطعاً در روشن‌سازی موضوع و قضاوت عادلانه مردم شهرستان مهدی‌شهر و جمیع مخاطبان و تصمیم‌گیری‌های آتی آنها نیز تأثیر خواهد داشت.

اما ابتدا ۲ گلایه

گلایه نخست همکاران خبرگزاری فارس استان سمنان از نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان وکیل مردم و مرد قانون، اقدامی است که در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در استان سمنان که از ارکان دفتر وی نیز هستند، انجام داده‌ است.

خسروی در این گفت‌وگو بدون بررسی جامع‌الشرایط مسائل و گفته‌های خود، خبرگزاری فارس استان سمنان را به تحریف سخنان خویش محکوم کرده‌ است که البته فایل صوتی ذیل نیز پاسخ خوبی به این ادعای وی خواهد بود.

گلایه دوم همکاران خبرگزاری فارس استان سمنان از خسروی، رئیس و مسئولان دفتر وی، جو روانی و احساسی است که در چندین گروه در فضای مجازی به راه انداخته و سبب نارضایتی مردم غیور شهرستان مهدی‌شهر و پیش‌داوری برخی از آنها شده است؛ این قبیل اقدامات نه‌تنها سبب تلطیف فضا و آرامش روانی مردم نخواهد شد، بلکه وحدت و انسجام عمومی را نیز بر هم خواهد زد و صدالبته اخلاق را بیش از همه تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و قربانی بازی‌های سیاسی می‌سازد.

اما در ارتباط با گفت‌وگوی خسروی با خبرگزاری تسنیم که کاملاً مشخص است با شتاب‌زدگی کامل انجام شده، خبرگزاری فارس استان سمنان تنها می‌تواند مراتب تأسف خود را ابراز کند و یادآور شود رسانه محل اطلاع‌رسانی صادقانه است و نباید اهرمی برای سودجویی‌های شخصی قرار گیرد؛ چنانچه در لید خبر ذیل در «اینجا» مشاهده می‌شود، دو ابهام اساسی وجود دارد.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس بحث «ارتقای بخش شهمیرزاد به شهر» را مطرح کرده‌ است که اساساً از نظر تقسیمات کشوری اشتباه محض است؛ همچنین عبارت «در این جلسه» بدون هیچ پیشینه‌ای در لید و متن آمده که اوج شتاب دوستان را نشان می‌دهد.

و اما توضیحات تکمیلی فارس …

خبرگزاری فارس بر اساس مستندات و فایل صوتی که در ذیل توضیحات ارائه خواهد شد، هرگونه تکذیبیه در ارتباط با خبر فوق را غیرمنصفانه و اقدامی غیراخلاقی در آستانه انتخابات مجلس دانسته و انتظار دارد پس از توضیحاتی که ارائه می‌شود و انتشار فایل صوتی، کتباً و رسماً از سوی دفتر نماینده محترم مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی مراتب عذرخواهی نسبت به این خبرگزاری ارائه شود.

در بند دوم مکتوبه فوق آمده است «موضوعی که در جلسه مورد اشاره آن خبرگزاری محترم درج شده است بحث ارتقای فولادمحله به فولادشهر می‌باشد»؛ در صورتی که بررسی فایل صوتی ذیل نشان می‌دهد نه‌تنها مباحث خسروی مربوط به شهر شدن فولادمحله نیست، بلکه صراحتاً پس از سئوالی مطرح می‌شود که دبیر محترم جلسه در ارتباط با شهرستان شدن شهمیرزاد به عنوان خواسته عمومی و خانواده‌های شهدا می‌پرسد.

در پرسش مطروحه اشاره‌ای به شهر شدن فولادمحله نشده، بلکه مشخصاً بحث بر سر شهرستان شدن شهمیرزاد و عدم پیگیری موضوع توسط دولت و مجلس و انتقادات عمومی مردم شهمیرزاد است.

آنچه فایل صوتی نشان می‌دهد این است که خسروی حتی یک‌بار هم نامی از «فولادمحله» یا «فولادشهر» در پاسخ به این سئوال نبرده‌اند و بحث بر سر شهرستان شدن شهمیرزاد است.

جدای از این، بر اساس آنچه در همین نکته بالا با عبارت «اما موضوع شهرستان شدن شهر و بخش نمونه گردشگری شهمیرزاد که جناب آقای خسروی در جلسه روز جمعه با حضور امام جمعه محترم، شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر و تعدادی از مؤثرین شهمیرزاد تشکیل شده بود» آمده، نشان می‌دهد جلسه در حضور امام جمعه، شهردار، اعضای شورای شهر و تعدادی از مؤثران شهمیرزادی بوده است و عقلانی و منطقی نمی‌نماید در جلسه‌ای که حاضرانش از مسئولان شهر شهمیرزاد هستند و در نشستی که هیچ‌یک از اعضای شورای اسلامی روستا و دهیاری فولادمحله در آن حضور ندارند، بحثی در ارتباط با شهرستان شدن شهمیرزاد نشده باشد و خسروی صرفاً به بحث شهر شدن فولادمحله پرداخته باشند.

در بخش دیگر این مکتوبه درج شده است «موضوعی که در جلسه مورد اشاره آن خبرگزاری محترم درج شده است بحث ارتقای فولادمحله به فولادشهر می‌باشد. نماینده محترم جناب آقای مهندس خسروی پیگیر آن هستند و پیرو آن از وزیر محترم کشور نیز سئوال نموده‌اند. به دلیل عدم حضور وزیر محترم کشور در کمیسیون احتمال مطرح شدن آن در صحن علنی مجلس وجود دارد و با توجه به اینکه دولت محترم در حال بررسی طرح جدید تقسیمات کشوری می‌باشد فعلاً مصوبات تقسیمات کشوری کل کشور را مسکوت گذاشته‌اند که نماینده محترم به این موضوع اعتراض دارند و قویاً موضوع فولادشهر را در حال پیگیری هستند که حتی در مرحله تصویب و ابلاغ می‌باشد»؛ ضمن قدردانی از تلاش‌های خسروی در ارتباط با این امر و توجه به دغدغه‌های مردم گرچه دیرهنگام، این سئوال پیش چشمان مخاطبان گذاشته می‌شود که چرا وی در ارتباط با شهر شدن فولادمحله که هیچ سخنی از آن در این جلسه نداشته‌اند، این‌طور مصرانه پیگیر هستند ولی در ارتباط با خواسته (معقول یا غیرمعقول) طیف گسترده‌ای از مردم شهمیرزاد برای ارتقای به شهرستان سکوت اختیار کرده‌اند و سخنان دوپهلو به زبان می‌آورند؟؛ این پرسشی است که انتظار می‌رود بدان پاسخ شفافی داده شود.

در بند سوم به‌خوبی به حاضران نشست اشاره شده است و این خود مبین نوع جلسه و فحوای کلام حاضران و محتوای آن است.

در همین بند تأکید شده است «اما موضوع شهرستان شدن شهر و بخش نمونه گردشگری شهمیرزاد که جناب آقای خسروی در جلسه روز جمعه با حضور امام جمعه محترم، شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر و تعدادی از مؤثرین شهمیرزاد تشکیل شده بود در مورد این موضوع توضیحات لازم را ارائه نموده»؛ در صورتی که به فرض محال بحث نخست راجع به فولادمحله بوده است، این عبارت نیز جای تأمل دارد که کجای جلسه وی ارائه کرده‌ است و فایل صوتی چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

عبارت «همان‌گونه که بارها و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌ام این کار از وظایف دولت محترم می‌باشد و در این مورد تمکین به قانون توسط دولت و مجلس بهترین راه می‌باشد»، اساساً در سخنان خسروی اینطور شفاف وجود نداشته و تنها توضیحات تکمیلی است که به مکتوبه فوق افزوده شده است و ماهیتاً این امر نیز خدشه‌ای به خبر فارس وارد نمی‌سازد؛ چه اینکه ما بسیار نسبت به تلطیف سخنان وی اقدام کرده‌ایم.

در ارتباط با بند آخر و توصیه به امانت‌داری نیز به اطلاع مخاطبان عزیز می‌رساند خبرگزاری فارس استان سمنان، شرعاً و اخلاقاً خود را موظف می‌داند در عین توجه به‌سرعت، صحت و دقت، صداقت و امانت‌داری را نیز در صدر برنامه‌هایش مدنظر قرار دهد و در ارتباط با خبر فوق نیز اساساً چنین بوده است.

و باز هم ۲ نکته …

ذکر دو نکته نیز در این مرقومه خالی از لطف نیست؛ نخست اینکه انتشار هر خبری به فرض اشتباه عمدی با سهوی روال قانونی دارد که انتظار می‌رود طی شده و از نماینده مردم به‌عنوان مرد قانون پذیرفته نیست در این ورطه، عامل بی‌قانونی باشد.

در قانون مطبوعات، ذیل ماده ۲۳ در فصل جرائم آمده است: «هرگاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهین یا افترا، یا خلاف واقع و یا انتقاد نسبت به شخص (‌اعم از حقیقی یا حقوقی) مشاهده شود، ‌ذینفع حق دارد پاسخ آن را ظرف یک ماه کتباً برای همان نشریه بفرستد»؛ پس بهتر بود از ابتدا این روال قانونی به‌جای تهدید و ارعاب خبرنگاران و مدیریت خبرگزاری فارس استان سمنان، ایجاد التهاب در فضای مجازی و گفت‌وگو با رسانه‌ای دیگر پیش گرفته می‌شد.

دوم اینکه خبرگزاری فارس استان سمنان در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی بنای خود را بر بی‌طرفی و رعایت انصاف در نشر اخبار و گزارش‌ها قرار داده است و می‌کوشد زمینه حضور حداکثری مردم را همچون گذشته، در این رویداد بزرگ سیاسی در سال همدلی و هم‌زبانی فراهم آورد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد؛ ارائه توضیحات فوق نیز به هیچ‌وجه جنبه تخریب چهره آقای خسروی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی را نداریم اما بنا به وظیفه‌ای ذاتی، لازم دیده شد از حقوق حقه خبرگزاری فارس و همکاران پرتلاشمان در استان سمنان دفاع کنیم و امید است این مرقومه زمینه‌ساز کدورت و دلخوری نشود.

و در آخر یک نکته ضروری …

مبحث اساسی در ارتباط با شهرستان شدن یا نشدن شهمیرزاد

مخاطبان عزیز

خبرگزاری فارس استان سمنان در ارتباط با این مبحث اساسی و مورد توجه مردم مهدی‌شهر و شهمیرزاد هیچ موضع خاصی نداشته و تنها خود را بر اساس رسالت اطلاع‌رسانی، موظف به بیان خواسته‌های مردمی می‌داند.

دفاع از شهرستان شدن شهمیرزاد از سوی هر یک از همکاران ما در نمایندگی خبرگزاری فارس بخش شهمیرزاد یا دفتر مرکزی تنها مربوط به تعلقات شخصی بوده و با خبرگزاری فارس و کار رسانه‌ای ما ارتباطی ندارد و ماهیتاً ما در جایگاهی نیستیم که بخواهیم این امر را مورد دفاع قرار داده یا علیه آن اقدامی انجام دهیم.

در ارتباط با شهرستان شدن شهمیرزاد، قانون و ابلاغ دولت محترم برای ما نیز فصل‌الخطاب خواهد بود.

با آرزوی توفیق روزافزون برای همه مخاطبان عزیز

و من الله التوفیق

مرتضی مزینانی‌صفابین

مدیر خبرگزاری فارس استان سمنان

فایل صوتی سخنان مهندس خسروی

 

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940504001690


 

  بدلیل حساسیت موضوع پیگیری های انجام شده توسط مسئولین مهدیشهر ، در صورت صلاحدید بعدا درج خواهد شد.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر مهدیشهر

۲ پاسخ به “مروری بر تحرکات اخیر در تقسیمات کشوری”

  • رضایی عشق سنگسر:

    سلام من رفتم فایل صوتی گوش دادم این بنده خدا که نگفته شهمیرزاد گفته تقسیمات کشوری!! البته سوال کننده پرسیده ها ولی آقای نماینده اون پیچونده و گفته تقسیمات کشوری!!! واصلا حرفی از شهمیرزاد نیاورده هرچند معلوم نیست تو سر این اقای نماینده چی میگذره؟؟!!

  • نبیلی:

    با سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین محترم شورای اسلامی شهر مهدیشهر در خصوص مطالب مربوط به مطرح شدن موضوع شهرستان شهمیرزاد در خبرگزاری فارس و تکذیب آن توسط آقای خسروی خواهشمند است موضوع با حساسیت دنبال شود و صرف تکذیب آقای خسروی موضوع به فراموشی سپرده نشود تا بلایی که در بازی فوتبال بر سر تراکتور سازی بابت دروغ پراکنی سپاهانیها پیش آمد سر مردم مهدیشهر نیاید .با تشکر/

دیدگاهتان را بنویسید