تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

رئیس شورای شهرستان مهدیشهر اعلام کرد : تلاش برای تجمیع پسماند شهر های همجوار

به گزارش روابط عمومی شورای شهر مهدیشهر ، طی جلسه که در فرمانداری مهدیشهر برگزار شد مقرر شد پسماند های چهار شهر همجوار (درجزین ، شهمیرزاد ، مهدیشهر و سمنان) به صورت تجمیعی در یک منطقه جم آوری ، دفع و بازیافت شود . این جلسه که با حضور فرماندار مهدیشهر ، مدیر پسماند شهرداری سمنان ، اعضای شوراها و شهرداران شهرستان مهدیشهر و بسیاری از مدیران انجام شد مقرر شد طرح تجمیع پسماند این چهار شهر به مدیریت پسماند شهرداری سمنان عملیاتی شود .

در این طرح  به جای اینکه پسماند هر شهر در یک نقطه دفع شود و در چهار نقطه باعث آلودگی شود ، به صورت تجمیعی همه این پسماند ها در یک نقطه در خارج از محدوده شهری دفع و بازیافت شود .

در صورتی که در شهرداری مهدیشهر طرح تفکیک پسماند در مبدا که در حال انجام است ، به سرعت انجام شود ، باعث کمتر شدن حجم پسماند خواهد شد و از این پسماند بعنوان طلای کثیف می شود در آینده ای نزدیک بهره برداری برد .

waste-1-epr1-landfill

رئیس شورای شهرستان مهدیشهر ضمن قدردانی از فرماندار شهرستان مهدیشهر نیز از پیشنهادات مطرح شده استقبال کرد و در این جلسه عنوان نمودند که این طرح باید از سال ها قبل به انجام می رسیده و بنا به دلایلی به تعویق افتاده و اثرات اینها  در این چهار شهر در حال حاضر کاملا مشهود است و اگر این مهم در ۱۰ سال اخیر اتفاق می افتاد در حال حاضر منطقه گردشگری و خوش آب و هوای خوبی داشتیم .

نا گفته نماند که در حال حاضر پسماند سه شهر مهدیشهر ، شهمیرزاد و درجزین در سه نقطه جداگانه در حال دفع است که آلودگی ها و اثرات بدی را در محیط زیست این منطقه گذاشته است و همچنین علاوه بر این سود جویان بسیار زیادی از این پسماند استفاده می کنند و بعضا برای جمع آوری پلاستیک و مواد بازیافتی از داخل این پسماند در آنجا پرسه میزنند و با آلودگی بدن دوباره به شهر بازمیگردند و بسیاری از بیماری ها را در سطح شهر شیوع می دهند .

همچنین یکی از دلایل ازدیاد سگ های ولگرد در شهرهای شهرستان ، رها شدن بی برنامه پسماند در نقاط مختلف این سه شهر است .
رئیس شورای شهرستان مهدیشهر در آخر از نماینده سازمان همیاری و نماینده پسماند شهرداری سمنان به خاطر حضور در این جلسه تشکر و قدر دانی کرد .

دیدگاهتان را بنویسید