تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

توسعه زیر ساخت های اساسی مهدیشهر در جلسه هماهنگی با معاون امور عمرانی استانداری سمنان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مهدیشهر – طی جلسه ای که با حضور دکتر جانفشان ، معاون امور عمرانی استانداری سمنان ، مهندس صادقی ، مدیر کل مسکن و شهر سازی استان سمنان ، شهردار و اعضای شورای شهر در محل شورای شهر مهدیشهر برگزار شد راهکار های رفع موانع و توسعه ی زیر ساخت های شهر مورد بررسی قرار گرفت .

در این جلسه که با دعوت شورای شهر مهدیشهر برگزار شد در مورد موضوعات اساسی و زیر بنایی که نیاز حال و آینده شهر است و کمک شایانی به رشد و ارتقای شهری میکند ، بحث و تبادل نظر شد .

photo_2015-07-07_04-53-57

در این راستا تصمیماتی گرفته شد که به مواردی از آنها در ذیل اشاره میکنیم :

– از دو کنارگذر غربی و شرقی شهر که در جلسات قبلی هم مورد بررسی قرار گرفته بود ، بازدید شد و موانع احتمالی آن مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد شهرداری مهدیشهر ظرف مدت یک ماه نقشه های مورد نظر را تهیه نماید و جهت تصویب به کارگروه ارسال کند .

– در خصوص بافت قدیم مهدیشهر ، تصمیمات خوبی گرفته شد و مقرر شد در جلسه ای با حضور دکتر ایزدی ، مدیر کل بافت های وزارت مسکن و شهرسازی که در آینده نزدیک در استان سمنان انجام می شود و طی بازدیدی که دکتر ایزدی از شهر مهدیشهر خواهند داشت مسئله بافت قدیم مهدیشهر مورد بررسی و کارشناسی قرار بگیرد و همچنین خواسته های مردم مهدیشهر در حضور دکتر ایزدی مطرح و مورد تصویب قرار بگیرد .

– در خصوص جاده آهوان – گنداب تصمیمات خوبی گرفته شد که جزئیات آن در آینده به اطلاع خواهد رسید .

– در خصوص تسریع و تصویب طرح جامع و اصلاح بعضی از نقاط در حاشیه محدوده خدماتی که مورد نظر اعضای شورا و شهردار بود توافقات خوبی انجام شد و نهایتا مقرر شد این تغییرات با توجه به شاخص های مورد نظر در طرح جامع توسط مشاور صورت بگیرد و به جلسه مدیریت و برنامه ریزی استان که تصویب کننده بعدی طرح است ارائه شود .
– همچنین دستورات خوبی در زمینه بعضی از کاربری ها و بعضی از موانع موجود در شهر مهدیشهر توسط معاون عمرانی استانداری داده شد که مقرر شد توسط شهرداری ، مسکن و شهرسازی و سایر دستگاه های مرتبط انجام شود .

در این جلسه بعضی از موارد مورد نظر طرفین و اشکالاتی که در گذشته باقی مانده بود هم مورد ارزیابی قرار گرفت و تصمیمات خوبی گرفته شد و بعضی از راهکارها ارائه شد که راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی مردم مهدیشهر خواهد بود .
گفتنی است که مشکلات ترافیکی شهر مهدیشهر هم اکنون هم به چشم میخورد و با تصویب و اجرائی شدن کنار گذار ها و مواردی که ذکر شد ، بسیاری از مشکلات مردم مهدیشهر رفع خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید