تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

ایل سنگسری، ایل برتر و پیشرو در کشور است

محمد رضا قنبری صبح  روز جمعه در افتتاحیه اولین جشنواره گردشگری ایل سنگسری که با حضور مسئولین شهرستان، مدیر کل امورعشایری استان سمنان، فرهنگ دوستان  و مردم مهدیشهر، مهمانانی از استان های همجوار و گردشگران در هتل سنگسر واقع در شهر مهدیشهر برگزار شد، گفت: رشادت ایل سنگسری زبانزد بوده و در طول جنگ تحمیلی نیز این رشادت ها را به خوبی نمایش گذاشتند.

وی با تقدیر از رشادت های ایل سنگسری، سختکوشی و تولیدات لبنی خاص و منحصر بفرد را از ویژگی های عشایر سنگسری دانست و بیان کرد: عشایر سنگسری در عرصه اقتصادی و تولیدات حرف برای گفتن دارند.

فرماندار مهدیشهر، ایل سنگسری را ایلی برتر و پیشرو در کشور اسلامی دانست و افزود: با بررسی هایی که در بین ایل ها به عمل آمده، ایل سنگسری صاحب امتیازات ویژه و شاخصه های خاصی است که باید به آن توجه کرد.

پیمودن طولانی ترین مسیر کوچ عشایر از افتخارات ایل سنگسری است

قنبری همچنین پیمودن 1800 کیلومتر مسیر کوچ ایل راه از قشلاقات طبس تا ییلاقات کوه های طالقان را از افتخارات این ایل برشمرد و ادامه داد: دام های عشایر ایل سنگسری در طی این مسیر طولانی از انواع گیاهان و علوفه استفاده می کنند که این خود باعث ویژگی خاص دامهایشان شده است.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی که عشایر را ذخایر مملکت دانستند، تصریح کرد: ما درعشایر ایل سنگسری نمود این فرموده رهبر کبیر انقلاب را می بینیم و واقعا هم همینگونه است.

فرماندار مهدیشهر به نقش اساسی زنان در عشایر اشاره کرد و گفت: بانوان سنگسری جدا از مردانشان نبوده و با پشتیبانی از مردان ایل، نقش اساسی و مهمی را ایفا می کنند.

http://www.neizeva.ir/?q=node/27881

دیدگاهتان را بنویسید