تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

فرهنگ اقتصادی عشایر سنگسری برپایه اقتصاد مقاومتی می باشد/سمینار ملی عشایر در مهدیشهر برگزار می شود

رئیس شورای شهر مهدیشهر و دبیر اولین جشنواره گردشگری ایل سنگسری در نشست خبری کمیته های برگزاری جشنواره گردشگری ایل سنگسر با اصحاب رسانه در عمارت تاریخی «خیل خان» مهدی‌شهرگفت :فرهنگ اقتصادی عشایر سنگسری برپایه اقتصاد مقاومتی می باشد

 

به گزارش خبرنگار نیزوا ،علی عبدالحسینی دبیر جشنواره گفت: این جشنواره قرار است در روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم اردیبهشت‌ و همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم(ص) در شهرستان مهدیشهر برگزار شود.

وی افزود: این جشنواره به مناسبت آغاز کوچ بهاره ایل و عشایر سنگسری و با هدف معرفی ایل سنگسری و ظرفیت بزرگ نهفته در صنعت گردشگری شهرستان در منطقه دربند مهدیشهر برگزار خواهد شد.

دبیر برگزاری نخستین جشنواره بزرگ گردشگری ایل سنگسر با اشاره به اینکه برنامه‌های بسیار متنوعی در دو روز برگزاری اصلی و 6 روز برگزاری فرعی این جشنواره در نظر گرفته شده است گفت: جشنواره ایل سنگسر با دعوت از رؤسا و اعضای سه فراکسیون مجلس شورای اسلامی، اعضای مجمع نمایندگان استان سمنان، استانداران هشت استان در مسیر کوچ عشایر مهدی‌شهر و عموم مردم این شهر و استان سمنان در مهدی‌شهر برگزار خواهد شد.

وی همچنین از حضور ۸۰ نفر تورلیدر و مدیران آژانس های مسافرتی از کشور برای شرکت در این جشنواره دو روزه خبر داد و بیان کرد: توانمندی ها و جاذبه های گردشگری مهدیشهر به این تورلیدرها معرفی می شود تا برای آوردن تورهای گردشگری به این شهرستان اقدام نمایند.

علی عبدالحسینی به ویژه گی های مهم و خاص ایل سنگسری اشاره کرد و گفت: فرهنگ اقتصادی عشایر سنگسری بر اساس اقتصاد مقاومتی است و زمانی گوشت تهران و بسیاری از استان ها را تامین می کردند

به گفته عبدالحسینی در این جشنواره گردشگری برنامه‌های ویژه‌ای مانند نمایشگاه صنایع دستی و سوغات شهرستان مهدی‌شهر، رونمایی از آلبوم موسیقی به گویش سنگسری با عنوان «رِ روژ»، اجرای تئاتر با گویش سنگسری و برگزاری نمایشگاه‌های عکس، خطاطی و نقاشی از شهرستان مهدی‌شهر پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های نخستین جشنواره گردشگری ایل سنگسر، از برگزاری جشنواره غذاهای محلی با حضور بیش از 20 آشپز خبره محلی مهدی‌شهری و نیز برپایی موزه عشایری ایل سنگسر در خلال این جشنواره به عنوان بخشی دیگر از این برنامه‌ها نام برد.

رئیس شورای اسلامی شهر مهدی‌شهر با اشاره به دعوت از رئیس سازمان امور عشایر کشور و مدیران امور عشایری استان‌های در مسیر کوچ ایل سنگسری عنوان کرد: سمینار تخصصی ایل سنگسر با حضور این افراد دعوت شده به منظور بررسی و رفع معضلات و مشکلات عشایر مهدی‌شهری از مهم‌ترین برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

عبدالحسینی با بیان اینکه توسعه گردشگری در شهر مهدی‌شهر به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شورای اسلامی این شهر مطرح است از ادامه برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها در مهدی‌شهر با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری این شهر خبر داد.

وی با اشاره به زمان دقیق برگزاری آیین افتتاحیه نخستین جشنواره گردشگری ایل سنگسر افزود: این جشنواره قرار است رأس ساعت 9 صبح روز بیست و پنجم اردیبهشت ماه امسال در هتل سنگسر شهر مهدی‌شهر برگزار شود.

http://www.neizeva.ir/?q=node/27845

دیدگاهتان را بنویسید