تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

اولین جشنواره کوچ بهاره ی عشایر ایل سنگسری برگزار می شود

رئیس شورای شهر مهدیشهر از برگزاری اولین جشنواره گردشگری ایل سنگسری تحت عنوان کوچ بهاره در مهدیشهر خبر داد.

علی عبدالحسینی دبیر این جشنواره در گفتگو با خبرنگار نیزوا گفت: این جشنواره در روزهای 25 و 26 اردیبهشت ماه همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) برگزار می شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه های متنوع در جشنواره، اظهار کرد: در این جشنواره برای اولین بار و به صورت زنده و عملی کوچ عشایر سنگسری به نمایش درمی آید که مردم می توانند کوچ گله ها را نظاره کنند.

دبیر جشنواره گردشگری ایل سنگسر، با بیان اینکه در این جشنواره قصد داریم به صورت عملی مردم را با فرهنگ عشایری آشنا نماییم، افزود: در بخش کوچ بهاره، یک سری آیین های عشایر و گله داری همچون پشم چینی گوسفند، حمام کردن گوسفندان، شیر دوشی، تیمار و آمپول زنی به نمایش گذاشته می شود.

عبدالحسینی اجرای این برنامه جذاب و منحصر به فرد را در صبح روز دوم جشنواره در منطقه دربند مهدیشهر دانست و تصریح کرد: با برنامه ریزی هایی که برای استقرارمردم تدارک دیده شده ، عموم مردم می توانند از این برنامه استفاده کنند.

رئیس شورای شهر مهدیشهر اجرای کنسرت موسیقی سنتی سنگسری و رونمایی از آلبوم موسیقی ” رروژ” به معنی رهگذر که متناسب با کوچ است را از برنامه های دیگر جشنواره بیان کرد که در روز اول جشنواره اجرا می شود.

وی از برگزاری سمینار ملی امور عشایر در حاشیه این جشنواره خبر داد و افزود: در این سمینار تخصصی که بعدازظهر 26 اردیبهشت ماه با حضور شخصیت های کشوری و تعدادی از عشایر ایلات مختلف کشور برگزار می شود، به بررسی مسائل و موضوعات مربوط به عشایر خواهند پرداخت.

دبیر جشنواره گردشگری ایل سنگسر، برپایی نمایشگاه آثار و صنایع دستی مهدیشهر همراه با فروش اقلام آن را از دیگر برنامه های جشنواره برشمرد که در هفته منتهی به جشنواره در پارک آبشار مهدیشهر برگزار خواهد شد.

اجرای برنامه شاد و متنوع جنگ شادی در شب مبعث رسول اکرم در پارک آبشار و جشنواره غذای های سنتی در ظهر روز 26 اردیبهشت در باغ چهار گل دربند از برنامه های دیگری بود که عبدالحسینی به آن اشاره کرد.

رئیس شورای شهر مهدیشهر اظهار کرد: در طی هفته منتهی به جشنواره تا پایان روز جشنواره موزه عشایر ایل سنگسر به صورت کامل فعال می شود و در کل محوطه بیرونی موزه یک سری ادواتی که به صورت معمول نمی شد به نمایش گذاشت در معرض دید قرار می گیرد.

وی از دعوت تعداد 80 نفر از تور گردانان کشوری برای شرکت در این جشنواره و بازدید دو روزه از دیدنی های مهدیشهر و جاذبه های گردشگری آن خبر داد و گفت: این تورگردانان با دیدن جاذبه های گردشگری مهدیشهر و آشنایی با منطقه برای آوردن تورهای گردشگری به مهدیشهر آماده می شوند.

وی خاطر نشان کرد: جشنواره به همت شورا و همکاری تمام مردم و تشکل های مردم نهاد و دستگاه های دولتی و اجرایی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید