تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

اختصاص یک قطعه در آرامستان جدید مهدیشهر بنام پیشکسوتان و مدال آوران

آقای عبدالحسینی رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر در پایان چهارمین جلسه ستاد ساماندهی آرامستانهای مهدیشهر ضمن اعلام این مطلب مصوبات و تصمیمات این ستاد را کارا و راهگشای آینده توصیف کرد.

در این جلسه که مسئولین بسیاری از دستگاههای اجرائی مرتبط از جمله اعضاء شورا، شهردار مهدیشهر، بخشدار مرکزی، رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان، نمایندگان فرمانداری، مسکن و شهرسازی، مرکز بهداشت، اداره برق و دیگر نهادها شرکت داشتند ضرورت انتقال قبرستان به خارج از شهر مورد تاکید مجدد قرار گرفت و مقرر شد تا پایان سال 93 تمام تمهیدات و مقدمات و زیرساخت های لازم در گورستان جدید شهر فراهم گردد.

لازم به ذکر است که گورستان جدید مهدیشهر در منطقه جنوب شرقی مهدیشهر و زمینی به مساحت 000/50 متر مربع در حال احداث است و هم اکنون جاده دسترسی، غسالخانه، فضای سبز و محوطه سازی آن در حال انجام است و سند این زمین هم از طریق مسکن و شهرسازی به شهرداری در حال نقل و انتقال و اقدام قانونی است.

در خصوص آب و برق و سایر خدمات غسالخانه نیز تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شده است.

اقای عبدالحسینی در ادامه اظهار داشتند که انتقال گورستان های سطح شهر مهدیشهر یکی از ضروریات توسعه همه جانبه مهدیشهر است و هم اکنون مشکلات بسیاری را برای مردم شهر در پی داشته است از جمله این معضلات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

وجود گورستان در داخل بافت مسکونی و آزار همسایگان قبرستان بوسیله تعفن، مسائل بهداشتی، آلودگی های صوتی ، ترافیک روزهای خاص، عدم وجود قبر در قبرستان فعلی، روان شدن آبهای آلوده در سطح شهر بدلیل قرار گرفتن گورستان در بالادست شهر، شکایت مکرر اهالی همجوار قبرستانها، نبودن غسالخانه مناسب و سالن های مجلس ترحیم یادبود، برگزاری نماز و … در محل قبرستان و دهها معضلات و مشکلات ذیر که امیدواریم با هماهنگی و همکاری همه دستگاه های اجرائی این مهم بزودی تحقق یابد.

در این جلسه همچنین مقرر شد موضوع انتقال قبرستان به خارج شهر در دستور کار تمام واحدهای فرهنگی و تبلیغاتی شهر قرار گیرد و از همکاری مردم نیز در این امر مهم حداکثر بهره برداری صورت پذیرد.

یک پاسخ به “اختصاص یک قطعه در آرامستان جدید مهدیشهر بنام پیشکسوتان و مدال آوران”

  • سنگسری:

    تجربه 15 ساله نشان داده شورای مهدی شهر ….. انجام هیچ کار مثبتی را ندارد حالا ببینید (حتی از درج دیدگاه های دلسوزان شهر درسایت خود که برای رفع مشکلات شهر از سوی هم وطنان ارائه می شود واهمه دارد)

دیدگاهتان را بنویسید