تصویر ویژه
پیوندها
نظرسنجی

به نظر شما مهمترین اولویت مدیریت شهری کدام است؟

مشاهده نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تعرفه عوارض محلی سال 1396 مصوب شد

تعرفه عوارض محلی

130هکتار از باغات دربند مهدیشهر در معرض نابودی

هر دو قنات علی آباد و دربند کاملا خشک شده و حتی قطره ای آب ندارند.

در پایان جلسه ای که روز چهارشنبه 19/6/93 با حضور جمعی از کشاورزان و دامداران و با حضور مدیران استانی و شهرستانی در دربند مهدیشهر برگزار گردید مشکلات عشایر و کشاورزان منطقه مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه که به دعوت نظام صنفی کشاورزی مهدیشهر و با حضور روسای سازمان جهاد کشاورزی استان، امورعشایری، مدیرعامل بانک کشاورزی ، امور آب استان و شهرستان، آب و فاضلاب شهری و… شهردار و شورای اسلامی شهر مهدیشهر و جمعی ازباغداران و کشاورزان برگزار گردید مسائل و مشکلات کشاورزان و عشایر منطقه مورد بررسی قرار گرفت. مهندس موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از طرح خرید تضمینی دام عشایر و همچنین تسهیلات خرید علوفه برای دامداران و عشایر خبر دادند. در این جلسه مقرر شد با همکاری منابع طبیعی و محیط زیست مشکلات عشایری که در طرح پارک حفاظت شده حیات وحش قرار دارند مرتفع شود و همچنین چاههای مالداری نیز بهینه سازی شوند. همچنین در این جلسه در خصوص راه های اسکان عشایر، طرح های آبخیزداری در نقاط بالا دست چشمه ها و قنوات، تعیین حریم انهار و حفظ و حراست آنها، راه های مقابله با تبعات خشکسالی و… تصمیماتی اتخاذ شد. در پایان رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرعشایری، فرماندار و رئیس شورای شهر مهدیشهر از دو قنات علی آباد و دربند که کاملا خشک شده اند بازدید کردند. لازم به ذکر است که این دو قنات هر کدام به ترتیب 80 و 45 لیتر در ثانیه آب دهی داشته اند و امسال به صفر رسیده اند همچنین غالب کشاورزان و کارشناسان معتقدند که دلیل این خشک شدن تنها خشکسالی نیست بلکه دلایل منطقه ای متعددی دارد که لازم است در این خصوص دقیقا مطالعات کارشناسی انجام شود و نیاز به تامل جدی دارد. منتشر شده در 93/6/23

۲ پاسخ به “130هکتار از باغات دربند مهدیشهر در معرض نابودی”

 • علی صفاپی:

  همین. فقط میخواستید بگید که قنات دربند خشک شده. اینو که ما هم میدونیم. نظر شما برای رفع سریع این مشکل چیه؟ میدونید در حدود ۴۰ حلقه چاه در قسمتی از شهمیرزاد حفاری شده و از اب همین قناتها دارن برای ابیاری استفاده میکنند. این عامل اصلی خشک شدن اب دربنده. میدونید که چقدر روی مسیر قنات دادگر ساختمان ساختن و برای ابیاری فضای سبزشون از کفکشها در سایزهای مختلف استفاده میشه و اب این قنات کم شده (قنات دادگر در مالکیت شهرداری مهدیشهر و ورثه مرحوم همت سیفعلیان هستش) شهرداری مهدیشهر میتونه تمام ساختمان هایی رو که در حریم این قنات ساخته شده حکم تخریب بگیره و تمام این ۴۰ حلقه چاه رو ببنده و هزار اقدام دیگه که بشه ابو سریع به دربند برگردونیم. ولی خوب بعضیها مخالف جون گرفتن دربند هستن و نمیخوان اقدامی در جهت رفع این مشکلات انجام بدن. در عوض میخوان گل رودبارو احیا کنند.

  • مدیر:

   آقای صفایی با تشکر از شما خوشبختانه در این روز تصمیمات خوبی گرفنه شد .جلسه در سطح بسیار بالایی بود و همه مطالب مطروحه قابل درج نبود اگر خواستید بیشتر بدونید متن صورتجلسه در شورا موجود است .
   روابط عمومی شورای شهر

دیدگاهتان را بنویسید